Przedszkole Miejskie nr 22 w Gorzowie Wlkp. im. Tęczowe Przedszkole  
jesteś tu: strona główna
szukaj:
Powiadom znajomego
Jeżeli znasz kogoś, kogo może zainteresować ta strona, powiadom go o niej.

Twoje imię/nazwisko/pseudonimAdres e-mail znajomego 
 

certyfikat

certyfikat
 Zostaliśmy docenieni na arenia narodowej. Otrzymaliśmy certyfikat, potwierdzający nasze otwarte serca i pomocne dłonie.
<3<3<3<3<3<3

Podziękowania od Fundacji Mam Marzenie

Podziękowania od Fundacji Mam Marzenie
 Dzięki wsparciu naszych Kochanych Przedszkolków i ich Rodziców spełniliśmy mrzenie małej Ani z Gorzowskiego Przedszkola nr 23!!! Dziękujemy !!!

Góra Grosza

Akcja "Góra Grosza"

      Dziękujemy wszystkim rodzicom za udział w akcji "Góra Grosza". Dzięki Wam uzbieraliśmy kwotę 247,45 zł.
Z Waszą pomocą wsparcie otrzymają dzieci z różnych form opieki  zastępczej.  Akcja organizowana jest przez Towarzystwo Nasz Dom. Jej celem jest pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną.

Akcja dla Fundacji "Mam marzenie"

"Mam marzenie"
 
 
      Dnia 22 grudnia w Miejskim Centrum Kultury  odbył się "Koncert Wigilijny" zorganizowany przez Szkołę Muzyczną. Podczas  imprezy zbierane były fundusze dla podopiecznych Fundacji "Mam marzenie". Każdemu, kto przyłączył się i wspierał Fundację wręczono pierniczki z naszego przedszkola z życzeniami od Koła wolontariatu "Gotowi do pomocy".

Wigilia dla Gorzowskiego Centrum Pomocy Rodzinie

    Spotkanie  Wigilijne
 
     Dzień 16 grudnia był wyjątkowo piękny i uroczysty. Dzięki wspólnej pracy naszej Pani Dyrektor, nauczycieli oraz pracowników Gorzowskiego Centrum Pomocy Rodzinie, zorganizowaliśmy "Jasełka" i i obiad wigilijny dla pracowników i podopiecznych GCPR. Była to jedna z form współpracy podczas wspólnej realizacji projektu "Być blisko" w roku wolontariatu. Po przedstawieniu przez grupę "Żabek" i kółko taneczne "Jasełek" dzieci wręczyły gościom upominki przygotowane przez wszystkie nauczycielki, a następnie było dzielenie się opłatkiem i wspólna wigilia. Podczas spotkania panował świąteczny, a goście byli wzruszeni.

Dzień Wolontariusza

Dzień Wolontariusza
Dzień Wolontariusza

     Dnia 5 grudnia obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Wolontariuszy. Z tej okazji odbyła się w naszym przedszkolu mała akademia z udziałem naszych podopiecznych z Gorzowskiego Centrum Pomocy Rodzinie. Seniorami opiekować się będziemy przez cały rok szkolny w ramach realizacji projektu "Być bliżej". Dzieci przedstawiły "Bajkę o borsuku", recytowały wiersz "Chcemy pomagać", a kółko taneczne zaprezentowało układ taneczny do piosenki "Podaruj czas". Spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem.

Zobacz zdjęcia w galerii

***Dzień Wolontariusza

"Zbiórka dla Burka"

"Zbiórka dla Burka"
Akcja "Zbiórka dla Burka"

         Serdecznie dziękujemy wszystkim Rodzicom, którzy pomyśleli o naszych małych przyjaciołach ze schroniska "Azorki". Dzięki zebranej karmie łatwiej będzie im przetrwać zimę.

Zobacz zdjęcia w galerii

*** Akcja "Zbiórka dla Burka"

Podaruj Dziecku Misia

Podaruj Dziecku Misia
     
Podaruj Dziecku Misia
 
         Gorzowskie Centrum Pomocy Rodzinie zorganizowało w dniach 07-23 listopada akcję "Podaruj Dziecku Misia". W ramach tej akcji każdy mógł przynieść pluszowego misia - symbol pomocy. Dziękujemy Rodzicom za wspaniały gest i podarowanie pluszaków. Zebrane maskotki zostały przekazane dla dzieci z rodzin objętych pomocą społeczną, dzieci z Pogotowi Rodzinnych w Gorzowie Wlkp. oraz oddziału dziecięcego gorzowskiego szpitala. Dzień 25 listopada został ustanowiony Światowym Dniem Pluszowego Misia. Jest to więc miła okazja, aby wywołać uśmiech na buziach najmłodszych mieszkańców Gorzowa Wlkp. Podarowane pluszaki wywołały radość u dzieci, które przeżywają trudne chwile w życiu.

Zobacz zdjęcia w galerii

*** Akcja "Podaruj Dziecku Misia"

Udział w akcji "Pola nadziei"

"Pola nadziei"
   
       Ogólnopolska akcja, podejmowana przez Stowarzyszenie Hospicjum Św. Kamila w Gorzowie Wlkp., której symbolem jest żonkil, prowadzona jest w naszym mieście od lat pod hasłem "Gorzów miastem wrażliwości". Akcja ma na celu:
  • szerzenie idei hospicyjnej i uwrażliwienie społeczeństwa na chorego człowieka
  • zbieranie środków finansowych na działalność Hospicjum, by mogło ono spełniać swoją misję, niosąc pomoc i wsparcie dla ludzi chorych na chorobę nowotworową i ich rodzin.
       W naszym przedszkolu sprzedawane były cebulki żonkili. Dziękujemy rodzicom za wsparcie finansowe gorzowskiego Hospicjum. Zebraliśmy razem 174,50 zł.

Spotkanie z wolontariuszkami

Spotkanie z wolontariuszkami
 
            Dnia 19 października  gośćmi w naszym przedszkolu były wolontariuszki - nauczycielki Szkoły Podstawowej nr 14 w Gorzowie Wlkp. - Pani Arleta i Pani Kinga. Opowiedziały dzieciom o swoim wolontariacie, pokazując bardzo ciekawą prezentację multimedialną. Nauczyły również przedszkolaki piosenki "Podaruj czas".

Zobacz zdjęcia w galerii

***Spotkanie z Panią Arletą i Panią Kingą

Spotkanie z Panią Joanną Grzybiak

Spotkanie z Panią Joanną Grzybiak
 
         Dnia 5 października dzieci spotkały się z Panią Joanną Grzybiak z Fundacji Mam Marzenie. Pani Joanna opowiedziała o celach wolontariatu i o tym, jak srawić, aby dziecko przedszkolne było małym wolontariuszem. Aby zostać małymi wolontariuszami, przedszkolaki mogą włączyć się w akcję sprzątania świata, pomoc starszym ludziom w zakupach, zbiórkę karmy dla zwierząt ze schroniska, budowanie karmników dla ptaków, pomoc osobom niepełnosprawnym.
     Misją Fundacji jest spełnienie marzeń dzieci mocno chorych. Dzieci mogły obejrzeć dwa filmiki o tym, jak Fundacja spełniła marzenie dwójki dzieci z okolic Gorzowa Wlkp.
 

Zobacz zdjęcia w galerii

***Spotkanie z Panią Joanną Grzybiak z Fundacji "Mam marzenie"

 
Ostatnio dodane zdjęciawięcej ...
Losowe zdjęcia z galeriiwięcej ...