Przedszkole Miejskie nr 22 w Gorzowie Wlkp. im. Tęczowe Przedszkole  
jesteś tu: strona główna
szukaj:
Powiadom znajomego
Jeżeli znasz kogoś, kogo może zainteresować ta strona, powiadom go o niej.

Twoje imię/nazwisko/pseudonimAdres e-mail znajomego 
 

Dzień Polskiej Niezapominajki

Dzień Polskiej Niezapominajki
 " Dbaj o zwierzęta, dbaj o drzewa, dbaj o kwiaty i o pszczołe, co miód zbiera..."
Tak brzmiały słowa piosenki, rozpoczynającej w naszym przedszkolu Dzień Polskiej Niezapominajki. Tego dnia przypomnieliśmy sobie, jak ważne jest nasze środowisko i jego ochrona.Zrobiliśmy sobie także rachunek sumienia: czy przez ten rok szkolny dostatecznie dbaliśmy o przyrodę dokoła nas? na wszelki wypadek zasadziliśmy w naszym ogrodzie niezapominajki, by nam przypominały jak ważna jest ekologia.

Zobacz zdjęcia w galerii

@@ Niezapominajki

nasz ogród

nasz ogród
 Zasadziliśmy własne drzewa w ogrodzie przedszkolnym- przynajmniej tak to wygląda. Teraz musimy zaopiekować się naszymi roślinkami:)

Ogród Dendrologiczny

Ogród Dendrologiczny
 22 maja ekolodzy z naszego przedszkola wybrali sie na wycieczkę do ogrodu dendrologicznego w Przelewicach, by zobaczyć, jak kwitną krzewy i drzewa. Podziwiając piękno natury przekonaliśmy się również,  jak cenne są drzewa i rośliny w życiu człowieka.

Jak rosną tulipany??

Jak rosną tulipany??
 Realizując tematykę o państwach Unii Europejskiej zatrzymaliśmy się przy Holandii, zwanej także Tulipanlandią. Dlaczego? Ponieważ rośnie tu najwięcej  tulipanów  w Europie. Dowiedzieliśmy się, że cebulki tulipanów sadzi się tak, jak żonkile.

Dzień Ziemi

Dzień Ziemi
 Przygotowaliśmy Dzień Ziemi. Jesteśmy prawdziwymi ekologami.

Zobacz zdjęcia w galerii

@@dzień ziemi

ziemia nasza planeta

ziemia nasza planeta
 Przed Dniem Ziemi przypomnieliśmy sobie zasady segregacji odpadów i zrobiliśmy plakat, by inni też o tym pamiętali.

I miejsce dla eko kota

I miejsce dla eko kota
 Nasz recyklingowy kot pokonał rywali i uzyskał
I miejsce!!!

Przegląd Teatrzyków Ekologicznych

Przegląd Teatrzyków Ekologicznych
 20 kwietnia nasi koledzy i koleżnaki z grupy wystartowali w konkursie wojewódzkim pt "Przegląd Teatrzyków Ekologicznych", który odbył się w MCK Chemik przy ulicy Drzymały w Gorzowie. Przedstawili widzom i jury przedstawienie "Czerwony kapturek segreguje śmieci". Zostali nagrodzeni gromkimi brawami oraz wyróżnieniem z nagrodami. Gratulujemy!

Zobacz zdjęcia w galerii

@@ tetrzyki

ziemia w naszych rękach

ziemia w naszych rękach
 W konkursie zorganizowanym przez nasze przedszkole i LOP pt. "Ziemia w naszych rękach" wzięło  udział 34 przedszkolaków z całego miasta. Pola z naszej grupy uzyskała w nim  II miejsce. Już wiemy, jak dobrze utrzymać zdrową planetę w naszych rękach.

spotkanie z przyrodą

spotkanie z przyrodą
 13 kwietnia w naszym przedszkolu odbyła się lekcja edukacyjna o budowie ptaków. pan Marek przyjechał do nas z sowami, jastrzębiem i sokołem. Poznaliśmy sposob widzenia, słyszenia  a nawet latania tych drapieżnych ptaków. zajęcia były bardzo interesujące.

Zobacz zdjęcia w galerii

@@ Spotkanie z naturą

eko drapak dla kota

eko drapak dla kota
 Spodobało nam się dawanie odpadom drugiego życia. Tym razem zrobiliśmy kota z recyklingu, który mogłby być drapakiem dla prawdziwego kota. Zobaczcie sami, jaki jest piękny:)

Zobacz zdjęcia w galerii

@@eko-kot

ekologiczne koguciki

ekologiczne koguciki
 Podczas przygotowań do świąt Wielkiej Nocy zrobiliśmy koguciki jako koszyki do pisanek. Wykonaliśmy je z opakowań po jajkach oraz z kolorowych piórek. I tak zamieniliśmy śmieci w ozdoby świąteczne.

Zobacz zdjęcia w galerii

@@ koguciki

zielony ogródek

zielony ogródek
 Założyliśmy zielony ogródek w naszej sali. Zasialiśmy owies i pszenicę, a wszystko po to by, zaprosić odrobinę wiosny do naszej sali. Przygotowaliśmy donice, ziemie, nasiona, łopatkę i konewkę. Teraz vz wyrośnie nam piękna trawa.

Zobacz zdjęcia w galerii

@@ sadzimy

Chcemy oddychać czystym powietrzem

Chcemy oddychać czystym powietrzem
 Zrobiliśmy prace plastyczne, spośród których dwie będą startować w konkursie miejskim zorganizowanym przez LOP. Dzięki temu wiemy, jak możemy dbać o zdrowe powietrze wokół nas.

Pomagamy przyjaciołom zza okna

Pomagamy przyjaciołom zza okna
 Ćwir, Ćwir Ćwir zima biała podwóreczko zasypała.
a my dbamy o naszych skrzydlatych przyjaciół i dosypujemy im ziarenek do karmnika.

spiżarnia dla zwierząt leśnych

spiżarnia dla zwierząt leśnych
 25 listopada pojechaliśmy do lasu w Nadleśnictwie Kłodawa z zebranymi przez nas przysmakami dla saren, dzików i wiewiórek. Kartony żołędzi i worki kasztanów uworzyły potężną stołówkę dla leśnych mieszkańców.

Zobacz zdjęcia w galerii

LEŚNA SPIŻARNIA

Dbamy o nasze rabatki

Dbamy o nasze rabatki
 Wykopaliśmy stare i przekwitłe peralgonie, by móc zasadzić cebulki żonkili. Dbamy o nasze rabatki, by rosły w nich piękne kwiatki. cebulki jesienią sadzimy a wiosną żółte żonkile zobaczymy.

Zobacz zdjęcia w galerii

ŻONKILE SADZIMY

Zanieczyszczenia powietrza jak z nimi walczyć?

Zanieczyszczenia powietrza jak z nimi walczyć?
 Okazało się, że wiele wynalazków truje nasze powietrze: samochody, fabryki, papierosy zanieczyszcają nasze środowisko i tak nam potrzebne do życia powietrze. Jak temu zaradzić?? Trzeba dbać, aby dym z komina był jak najjajśniejszy dzięki montowaniu filtrów i opiece pana kominiarza. Po ogbejrzeniu filmiku proekologicznego wiemy, że czasami człowiek sam powoduje zanieczyszczenia powietrza. Wiemy także, że nie możemy spalać śmieci w kominkach, ogniskach czy piecach, by nie zatruwać środowiska.

wiatraki

wiatraki
 Wykonaliśmy wiatraki, by samemu wytworzyć wiatr. To nie było łatwe zadanie, ale przy niewielkiej pomocy pań udały nam się i nawet działają.

Wietrzne upodobania

Wietrzne upodobania
 Czym jest wiatr?? To ruchy powietrza.  Wiatru nie widać i nie czuć, a  jedynie przeciąg i tańczące z nim liście zdradzają jego obecność. W sali mogliśmy sami wywołać wiatr dzięki suszarce do włosów. Dowiedzieliśmy się podczas zajęć, że wiatr  nie tylko zamiata liście, czy suszy kałuże, ale także wytwarza energię elektryczną, a co więcej sami mogliśmy spróbować zabawić się w wiejący- dmuchający wiatr.

Sadzimy drzewo

Sadzimy drzewo
 Podczas wycieczki do lesniczówki w Witnicy dowiedzieliśmy sie sporo o mieszkańcach lasu. Jednak uwieńczeniem tego wyjazdu było nasze ekologiczne zadanie- posadzenie drzewa. Zasadziliśmy świerk- oby wyróśł na piękne i zdrowe drzewo, pomimo sadzenia w deszczową i niezbyt dla nas zdrową pogodę.

co nam dają drzewa

co nam dają drzewa
 Czy wiecie, że drzewa mają wiele zastosowań? Pnie są domami robaków, ścięte kłody wykorzystuje się do tworzenia statków, domów, a trociny z wycinki do tworzenia płyt meblowych. Ale przede wszystkim drzewa dają nam powietrze i dzięki nim możemy oddychać. A gdzie można spotkac drzewa?? W naszym ogrodzie przedszkolnym, w pobliskim parku oraz w lesie.

Święto Drzewa 2016

Święto Drzewa 2016
 Tegoroczne Święto Drzewa świętowaliśmy w naszym przedszkolu w grupie IV, gdzie słuchaliśmy pogadanki ekologicznej Pana Leśniczego. Dowiedzieliśy się, że są drzewa lisciaste i iglaste, które są bardzo ważne dla nas i dla przyrody. Dzięki temu świętu nasze przedszkle zyskało dwa okazy drzewa: świerk oraz lipę.

Sprzątamy świat

Sprzątamy świat
 Dbając o cztysty Świat i piękną przyrodę dookoła nas zabraliśmy się za sprzątanie okolicznych skwerów. pozbieraliśmy papierki, puszki, plastikowe opakowania by nie rozkładały sie latami i nie psuły naszej Ziemi. Wraz z nami do sprzątania przyłączyły się wszystkie dzieci z przedszkola.

Jesteśmy strażnikami przyrody

Jesteśmy strażnikami przyrody
 Wiemy jak dbać o przyrodę.
Na pierwszych zajęciach z ekologii dowiedzieliśmy się, jakie zadania ma prawdziwy strażnik przyrody. Poznaliśmy nasze obowiazki oraz gatunki roślin i zwierąt, które musimy chronić przed wyginięciem. Wiemy też jak i po co dbać o otaczające nas drzewa.
 
Ostatnio dodane zdjęciawięcej ...
Losowe zdjęcia z galeriiwięcej ...