Przedszkole Miejskie nr 22 w Gorzowie Wlkp. im. Tęczowe Przedszkole  
jesteś tu: strona główna
szukaj:
Powiadom znajomego
Jeżeli znasz kogoś, kogo może zainteresować ta strona, powiadom go o niej.

Twoje imię/nazwisko/pseudonimAdres e-mail znajomego 
 

Powitanie Wiosny

Powitanie Wiosny
 
Powitanie Wiosny
 
       Dnia 21.03.2018 roku dzieci z naszego przedszkola uroczyście powitały Wiosnę nad jeziorem w Nierzymiu. Zgodnie z tradycją przedszkolaki wyruszyły barwnym korowodem nad jezioro, aby ostatecznie pożegnać Zimę i powitać Wiosnę piosenkami, wierszami i wiosennymi kwiatami.
 

Zobacz zdjęcia w galerii

^Powitanie Wiosny

Bak karnawałowy

Bak karnawałowy

 Bal Karnawałowy

  
     Dnia 09.02.2018r. roku w naszym przedszkolu odbył się  Bal karnawałowy. Już od samego rana pojawiły się księżniczki, motylki, piraci i różne zwierzątka oraz bohaterowie z bajek i baśni. Wszyscy z ogromną niecierpliwością oczekiwali na rozpoczęcie zabawy. Tuż po śniadaniu dzieci udały się do pięknie udekorowanej sali balowej. Tam wesoło bawiły się  przy muzyce. Równocześnie w trakcie trwającej zabawy pan fotograf robił dzieciom zdjęcia, aby uwiecznić ich wspaniałe stroje karnawałowe. Po południu dzieci uczestniczyły w spotkaniu z iluzjonistą. Wszystkie przedszkolaki na moment przeniosły się w "świat" iluzji. Był to niezwykły dzień przepełniony muzyką i zabawą, który dostarczył dzieciom wielu radości i przeżyć.

 

 
 

 

 

Turniej wiedzy o Gorzowie Wlkp.

Turniej wiedzy o Gorzowie Wlkp.
Turniej wiedzy o Gorzowie Wlkp.
 
Dnia 30.01.2018 roku w rocznicę wyzwolenia naszego miasta odbył się w przedszkolu „Turniej wiedzy o Gorzowie”. Dzieci recytowały wiersze patriotyczne oraz wykazały się wiedzą na temat znajomości naszego miasta: ułożyły flagę, zabytki z pociętych obrazków, wskazały położenie Gorzowa na mapie Polski. Udzielały ciekawych odpowiedzi w zabawie słownej „Lubię moje miasto bo…” . Każda grupa za udział w turnieju otrzymała dyplom. Kolejna lekcja patriotyzmu na pewno utrwaliła się w pamięci naszych przedszkolaków.

Wigilia dla Rodziców

Wigilia dla Rodziców
 
Dnia 20 grudnia zaprosiliśmy naszych rodziców na przedstawienie Jasełkowe i wspólną wigilię. Dziękujemy serdecznie rodzicom za pomoc w przygotowaniu dzieci i dekoracji na tę uroczystość oraz za potrawy i świąteczną atmosferę.
 
Z okazji świąt Bożego Narodzenia, przepełnionych nadzieją i magią wigilijnej nocy, kierujemy do Państwa płynące z serca życzenia. Radosnych, spokojnych świąt oraz pomyślności nadchodzącym Nowym  Roku.
 
 
 
 

Wigilia dla GCPR

Wigilia dla Gorzowskiego Centrum Pomocy Rodzinie

Dnia 14 grudnia odbyły się Jasełka i obiad wigilijny dla pracowników i podopiecznych GCPR. Jest to jedna z form współpracy podczas wspólnej realizacji idei wolontariatu. Przedstawienie historii narodzin Jezusa przygotowane zostało przez pania Martę Mazur i Agnieszkę Wawrzyniak oraz dzieci z grupy V - Stokrotki. Krakowiaka natomiast zatańczyło ośmioro przedstawicieli z grupy Żuczki. Oprawa muzyczna wzruszyła gości i wprowadziła w atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. Dzieci wręczyły gościom przygotowane własnoręcznie pierniczki, a podopiecznym GCPR paczki przygotowane przez Radę Rodziców z funduszy zebranych w poszczególnych grupach.
 

Mikołajki w teatrze

Mikołajki w teatrze
Mikołajki w Teatrze
 
Dnia 06 grudnia z okazji Mikołaja dzieci pojechały do teatru na bajkę pt. "Tygrys tańczy dla Szu -hin". Przedstawienie bardzo podobało się przedszkolakom, dzieci z uwagą śledziły przygody Szu-hin, a pojawienie się na scenie tygrysa zrobiło nie tylko na dzieciach duże wrażenie. Nie zabrakło również słodkiego upominku, który rozdawał dzieciom Mikołaj.
 

Dzień Wolontariusza

Dzień Wolontariusza
 
Dnia 05 grudnia obchodziliśmy międzynarodowy dzień wolontariuszy. Z tej okazji odbyła się w naszym przedszkolu mała akademia z udziałem seniorów z Gorzowskiego Centrum Pomocy Rodzinie, którymi opiekować się będziemy przez cały rok szkolny. Była burza mózgów na temat "Kto to jest wolontariusz i jakie cechy powinien posiadać", wiersze recytowane przez przedszkolaki oraz plakaty. Kółko taneczne wykonało swój układ do piosenki "Podaruj czas". Goście byli wzruszeni i zadowoleni ze wspólnego spotkania.
 

Konkurs Pieśni i Piosenki Patriotycznej

 
Międzyprzedszkolny Konkurs Pieśni i Piosenki Patriotycznej
 
Dnia 28 listopada 2017r. w Przedszkolu Miejskim nr 17 odbył się Międzyprzedszkolny Konkurs Pieśni i Piosenki Patriotycznej. Brała w nim także udział grupa "Biedronki" z naszego przedszkola. Dziewczynki wywarły ogromne wrażenie na jury i publiczności śpiewając piosenkę pt. "Szara piechota" i zajęły III miejsce. Otrzymały statuetkę, dyplomy, upominki i odtwarzacz płyt CD.
Gratulujemy !
 
 

Zobacz zdjęcia w galerii

KONKURS PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ

Dzień Pluszowego Misia

Dzień Pluszowego Misia
Światowy Dzień Pluszowego Misia
 
Dnia 24 listopada obchodziliśmy  Święto Pluszowego Misia. W tym dniu wszystkie dzieci przyniosły do przedszkola swojego pluszowego przyjaciela. Było dużo zabawy przy muzyce, konkursów oraz słodka niespodzianka. Cały dzień towarzyszyły przedszkolakom ich ukochane misie.
 

Festiwal Pieśni Patriotycznej

Festiwal Pieśni Patriotycznej
Festiwal pieśni patriotycznej
 
Dnia 10 listopada 2017r. uroczyście obchodziliśmy w przedszkolu 99 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Tego dnia dzieci były odświętnie ubrane i przystrojone w kokardy narodowe. Spotkanie rozpoczęło wspólne wykonanie hymnu Polski "Mazurka Dąbrowskiego". Przedszkolaki uczciły Święto Niepodległości śpiewająć pieśni patriotyczne, poprzez które przybliżyły nam historię, tradycje, dzieje i bohaterów narodowych.
 
 

Święto Drzewa

Święto drzewa
 
Dnia 09 października nasze przedszkole dołączyło do ogólnopolskiej akcji "Święto drzewa" pod hasłem "Drzewo - Przyjacielem". Scenariusz obchodów przygotowała pani Mariola Orłowska. Z tej okazji dzieci ze wszystkich grup wiekowych przygotowały wiersze i piosenki o drzewach. Naszym gościem była pani leśnik z Kłodawy, która opowiedziała nam o znaczeniu i roli drzew w przyrodzie. Następnie zasadziliśmy w przedszkolnym ogrodzie świerk. Uroczystość miała na celu poszerzenie wiedzy przedszkolaków o gatunkach drzew oraz uwrażliwienie na piękno przyrody.

Dzień Przedszkolaka

Dzień Przedszkolaka
Dzień Przedszkolaka

        Dnia 20 września dzieci w "Tęczowym Przedszkolu" obchodziły Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Z okazji tego święta było dużo wesołej zabawy, konkurencje sportowe, zabawy i tańce przy muzyce, a także słodka niespodzianka.
 

Dnia 15 września 2017r. przyłączyliśmy się do akcji Sprzątania świata, która w tym roku przebiegała pod hasłem "Nie ma śmieci - są surowce". Pani Agnieszka z IV grupy uświadomiła nam, jak nasze codzienne czynności wpływają na środowisko i ilość wytwarzanych odpadów oraz przypomniała, jak należy je segregować. Następnie zaopatrzeni w worki i rękawice przystąpiliśmy do sprzątania terenu wokół przedszkola.
 

Zobacz zdjęcia w galerii

^SPRZĄTANIE ŚWIATA 2017

Serdecznie witamy w nowym roku szkolnym 2017/2018 wszystkie dzieci, a także rodziców.
Życzymy samych miłych i radosnych chwil spędzonych
w "Tęczowym Przedszkolu"
oraz dobrej zabawy i przyjemnej współpracy.
 
Ostatnio dodane zdjęciawięcej ...
Losowe zdjęcia z galeriiwięcej ...