Przedszkole Miejskie nr 22 w Gorzowie Wlkp. im. Tęczowe Przedszkole  
jesteś tu: strona główna
szukaj:
Powiadom znajomego
Jeżeli znasz kogoś, kogo może zainteresować ta strona, powiadom go o niej.

Twoje imię/nazwisko/pseudonimAdres e-mail znajomego 
 

 DRODZY RODZICE!!!!

 

 

Miesiąc wrzesień traktujemy jako miesiąc szczególnie podwyższonego ryzyka ze względu na powrót dzieci i  rodziców  z wakacji.

 

Zgodnie z wytycznymi MEN, MZ, GIS przekazujemy Państwu najistotniejsze informacje dotyczące organizacji pracy naszego przedszkola  w roku szkolnym 2020/2021 w czasie pandemii

COVID -19.

  

ORGANIZACJA PRACY
PRZEDSZKOLA OD 01.09.2020

 GODZINY PRACY PRZEDSZKOLA  6.30 do 16.30

 

W naszym przedszkolu funkcjonuje  6 grup ogólnodostępnych :

4 latki  -  grupa  Żuczki

4 latki  - grupa Stokrotki 

5 latki – grupa Biedronki

5 latki – grupa Motylki

6 latki – grupa Żabki

6 latki  - grupa Pszczółki

 

PRZEDSZKOLE  PRACUJE NA ZASADACH ZWIĘKSZONEGO REŻIMU SANITARNEGO

Wszyscy rodzice i pracownicy przedszkola zobowiązani są do zapoznania się i przestrzegania procedur obowiązujących na terenie Przedszkola Miejskiego nr 22 w Gorzowie Wielkopolskim w okresie pandemii "COVID-19".

 


PRZYPROWADZANIE I ODBIERANIE DZIECI

1. Zgodnie z najnowszymi wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego (GIS), Ministra Edukacji Narodowej (MEN) i Ministerstwa Zdrowia (MZ) dostosowujemy zasady funkcjonowania placówki do dynamicznie rozwijającej się sytuacji związanej  z pandemią COVID-19.

2. W związku z powyższym Dyrektor  Przedszkola zwraca się z prośbą do rodziców, by w miarę możliwości przyprowadzać i odbierać dzieci w godzinach pracy oddziału, do którego uczęszcza dziecko. Wiemy, że nie każdy może dostosować się do tej prośby, jednakże tych z Państwa, którzy mają taką możliwość prosimy, by nie przyprowadzali wcześniej, niż otwierana jest jego grupa i nie odbierali swoich pociech po zamknięciu oddziału. Pozwoli to zminimalizować mieszanie się dzieci w grupach. 

 

Godziny pracy poszczególnych grup:

4 latki  -  grupa  Żuczki – od 8.00 do 15.00

4 latki  - grupa   Stokrotki- od 7.30 do 16.30

5 latki – grupa Biedronki – od 6.30 do 16.30

5 latki – grupa Motylki  od 7.30 do 15.30

6 latki – grupa Żabki od  7.00 do 16.00

6 latki  - grupa Pszczółki  od 7.00 do 16.00

 

3. Chcąc ograniczyć ilość osób trzecich przebywających w przedszkolu, Dyrektor informuje, że 

dzieci 5,6 letnich wchodzą same do przedszkola - rodzic będzie przekazywał dziecko pracownikowi  przedszkola nie wchodząc do szatni. Od tego momentu pracownik przedszkola otoczy dziecko opieką (pomoc w zmianie obuwia i odzieży wierzchniej i odprowadzi do grupy). 

Dzieci 4-letnie wchodzą z jednym rodzicem. W  każdej szatni dla dzieci 4-letnich przebywać może w tym samym czasie troje rodziców z zachowaniem dystansu społecznego  - 1, 5 metra.  

4.Osoba pełniąca dyżur będzie wpuszczała Państwa do środka starając się tak organizować wejścia, by w szatni dla dzieci 4 letnich nie przebywało więcej, niż 3 osób dorosłych oraz 3 dzieci. Prosimy ograniczyć poruszanie się po szatni i skrócić pobyt w przedszkolu do niezbędnego minimum. Może to powodować konieczność oczekiwania przed wejściem, dlatego prosimy o cierpliwość i wyrozumiałość.

5. W celu niepotrzebnego przedłużenia pobytu rodzica w przedszkolu nie dopuszcza się do rozmów rodzica z nauczycielem w trakcie przyprowadzania lub odbioru dziecka.

6.Osoby dorosłe wchodzące do przedszkola zobowiązane są do dezynfekcji rąk, prawidłowej osłony ust i nosa oraz zachowania odstępu 1,5 metra od kolejnego rodzica z dzieckiem/dziećmi.

 

7.Dzieci do przedszkola przyprowadzane są i odbierane  przez osoby zdrowe. Do przedszkola może uczęszczać dziecko wyłącznie zdrowe. Rodzice wyrażają zgodę  na pomiar temperatury ciała dziecka, jeśli zaistnieje taka konieczność, w przypadku wystąpienia niepokojących objawów chorobowych.

 

 8.Rodzice dzieci uczęszczających do przedszkola zobowiązani są dostarczyć wypełnione oświadczenie, w dniu przyprowadzenia dziecka - załącznik nr 1. do procedury organizacji pracy placówki w roku szkolnym 2020/2021 zamieszconej poniżej.

 

 9.Obowiązek przyłożenia karty do czytnika i potwierdzenia wejścia/wyjścia z placówki mają osoby przyprowadzające/odbierające dziecko. Brak „odbicia” karty skutkuje naliczeniem opłat za cały dzień. (Rodzice dzieci nowoprzyjętych będą mieli czas na zarejestrowanie się do iPrzedszkola do 4 września 2020 roku)

 

 10.Odebrać dziecko mogą wyłącznie rodzice oraz osoby upoważnione przez nich na piśmie. W przypadku braku upoważnienia dziecko nie będzie mogło być wydane. Nie wydajemy dzieci na telefoniczne prośby rodziców, ani osobom, które nie są wskazane w upoważnieniu.

 

11.Dzieci nie powinny zabierać ze sobą do przedszkola i z przedszkola niepotrzebnych przedmiotów lub zabawek.

 

W trosce o zdrowie dzieci i pracowników bardzo proszę Państwa                                      o wyrozumiałość i ścisłą współpracę. Odpowiedzialne zachowanie dorosłych                         z pewnością zminimalizuje możliwość zarażenia się wirusem zarówno dzieci jak                        i pracowników przedszkola.

O wszelkich zmianach będą Państwo powiadomieni (zamieścimy stosowne ogłoszenie na stronie internetowej przedszkola)

12. Rodzice komunikują się z nauczycielem poprzez komunikator iPrzedszkole.

Załączniki:
 
Ostatnio dodane zdjęciawięcej ...
Losowe zdjęcia z galeriiwięcej ...